Nē, es negribētu, lai Leo vinnē Oskaru

“Clickbait!” — viņš iekliedzās, nespējot noslēpt savu entuziasmu, kad izdomāja raksta nosaukumu.

Ir palikušas vien dažas stundas līdz Oskaru ceremonijai. Biļetes uz Oskaru nakti kinoteātrī “Kino Citadele” ir virtuālā kabatā un prognožu spēle pēc rūpīgas analīzes ir aizpildīta. Diemžēl Leo vinnēs Oskaru.

Bet pirms jūs rakstāt dusmīgo komentāru un mēģināt uzhakot manu draugiem.lv kontu (parole: nsyncrulz), ļaujiet man paskaidrot. Es esmu DiKaprio fans. Viņš ir talantīgs aktieris, kuram ir bijušas daudz iespaidīgo lomu. Jau 1993. gadā viņš parādīja izcilo aktiera mākslu filmās “This Boy’s Life” ar Robertu De Niro un “What’s Eating Gilbert Grape” ar Džoniju Depu, kas pārmaiņas pēc šeit spēlēja bez cepures vai grima! Tam sekoja gan neatkarīgas filmas (“The Basketball Diaries”, “Total Eclipse”), gan meinstrīms (“Titanic”, “The Man in the Iron Mask”) un produktīva sadarbība ar Spīlbergu, Īstvudu, Nolanu, Mendesu, Tarantino, Ridliju Skotu un, protams, Skorsesi. Ja 80. un 90. gados Skorsesi speed dial #1 bija De Niro, tad kopš 2002. gada to pozīciju ieņēma Leo.

Un par tām lomām viņam kāreiz vajadzēja pasniegt fake-zelta balvu! Par paranoisko Hovardu Hjūzu, par harizmatisko Frenku Ebegneilu, par salauzto Tediju Denielsu, par izšķērdīgo Džordanu Belfortu vai par ekscentrisko Kelvinu Kendiju. Tās ir feinas, neaizmirstāmas lomas, kuru dēļ mums bija tas prieks redzēt neskaitāmos Leo DiOscarless gifus.

Leonardo DiKaprio / "Cilvēks, kurš izdzīvoja" ("The Revenant")

Bet tas nav gana labs iemesls, lai viņš vinnē par lomu, kas nav atziņas vērta. Un Hjū Glass ir tāda loma. Hjū Glass ir personāžs bez rakstura attīstības un ar vienu pamata emociju — “grunting”. Vai Leo to labi attēloja? Jā! Protams! Viņš ir labs aktieris. Bet tādas emocijas parādīt kameras priekšā nav nekāds izaicinājums priekš tāda pieredzējušā aktiera kā Leo. Jums vajag grunting? There you go:

Leonardo DiKaprio /

Vienā “Lamborghini” ainā Leo parādīja vairāk aktierspēju nekā visā “Lāčplēsī”. “The Wolf of Wall Street” personāžs bija pretīgs, alkatīgs, harizmatisks, bailīgs, smieklīgs, patētisks, un kaut kādā ziņā pat simpatisks — tur DiKaprio parādīja aktierspēju diapazonu. Bet pie Iņjaritu Leonardo nospēlēja viendimensionālu personāžu. Kas ir savā ziņā diezgan atbilstoši, jo pati filma ir viendimensionāla masturbācija par tehniskājiem veikumiem no Iņjaritu un Čivo komandas, bet par to citā rakstā. Jā, mēs izlasījām visus tos 3.5 rakstus par to, cik grūti gāja filmēšanas laukumā, kāda aktierim bija proteīnu diēta, un kurā dzīvniekā atradās viņa guļamvieta. Bet vai tad par to ir vērts dot lielāko kino balvu? Vai arī par rezultātu? Jo ja dot par rezultātu, tad varbūt ir vērts vēl kādu gadu paturpināt Leo NoOscaro mēmu?

Viņam bija labākas lomas. Viņam būs labākas lomas. Un būs dikti žēl, ja akademiķu atziņu (beidzot!) viņš dabūs par šo lomu. Varbūt sākumā labāk atrisināsim Rodžera Dīkinsa problēmu?

Saistītie raksti

 • Reinis Važa

  Paldies. Prieks, ka šajā LeoOskarmānijā ir arī kāds sakarīgs, nosvērts viedoklis
  Ja jau pat mūsu slavenākā kinokritiķe Dita Rietuma recenzijās noliek akadēmiju par to, ka viņi TĀ apdalījuši, izcūkojuši, ignorējuši (ja par ignorēšanu var nosaukt 6 nominācijas (5+1) līdz 41 gada vecumam) Leo, un beidzot Leo būtu jāsaņem pelnītais Oskars, tad jau vairs īsti neko negribas teikt.
  No vienas puses gribas, lai viņš dabū to statueti…..varbūt tad visi aizvērsies ar saviem “es nevaru noticēt, ka viņš nav saņēmis Oskaru!”, “kā tas varbūt, ka viņam nav Oskars?” utt.
  Pirmais, kam Leo būtu jāpasakās, kad saņems balvu, būtu internets un sociālie mediji. Pilnīgi nopietni. :)

 • Indra Kāzniece

  True. Balvu jau gluži nedod par “mūža ieguldījumu kino”, bet tas neliedz gribēt, lai ar labiem cilvēkiem (šajā gadījumā Leo) notiek labas lietas. Ja viņš būtu saņēmis par Wolf of Wall Street vai Blood Diamond, viss būtu cool. Tā lieta ap Revenantu vispār liekas tāda uzpūsta. Neredzu tur ne “best actor”, ne “best picture”. Es savu Oskaru dotu Spotlight. Aktieri tad lai lemj Akadēmija. Jebkurā gadījumā labi aktieri šogad pretendē un neviens no viņiem nav Metjū MakIdiots.

 • henrijs

 • Rūdolfs Rancāns

  Pilnībā pievienojos, ka Leo nav pelnījis Oskaru PAR ŠO lomu.
  Skatoties Revenant patika Leo tēlojums, nav šaubu, bet tas ne tuvu nav viņa labākais sniegums, un noteikti arī ne šī gada labākais galvenās lomas atveidojums. Kaut vai tas pats Hārdijs bija daudz pārliecinošāks savā ”lomā”, un vārdu ”lomā” gribās likt pēdiņās tieši tāpēc, ka neradās sajūta, ka viņš tēlo, tas vienkārši bija John Fitzgerald.
  Nepamet arī sajūta, ka The Revenant ir šī gada Boyhood, proti, ka filmas tehniskie aspekti iet pa priekšu pašai filmai. ”It took 12 years to make” vs ”filmējām tikai dabīgā apgaismojumā”, ”Leo ēda jēlu gaļu” un ”filmējot bija vēss”.
  Ir taču vēl kaudze citu lielisku aktieru bez Oskariem, piemēram, Edvards fakin Nortons.